W dniu 1 kwietnia 2023 r. w godzinach 11:00 - 14:00 nasze koło brało udziału w akcji sadzenia lasu gminnego w Padniewie. Na działce o powierzchni 0,9 ha posadzono około 5 tysięcy drzewek z gatunku sosna, dąb brzoza, lipa i jarząb. Utworzono również remize leśną z grusz, jabłoni oraz postawiono lizawki dla zwirzyny. Organizatorem akcji w Padniewie była gmina Mogilno. W akcję włączyli się wolontariusze i leśnicy z Nadleśnictwa Gołąbki oraz z nasze koło nr 62 "Knieja", a także Mogileński Dom Kultury.

Szanowne Koleżanki i Szanowni Koledzy, w związku z licznymi zapytaniami dotyczącymi konieczności posiadania podczas wykonywania polowania upoważnienia do wykonywania polowania w wersji papierowej, Zarząd Główny PZŁ wyjaśnia, że pomimo wprowadzenia elektronicznej formy odstrzałów, nie zwalnia nas to do posiadania odstrzału w wersji papierowej.

Infomujemy, że od dnia 10 listopada 2022 r. nie będzie już możliwości dokonywania wpisów w dotychczasowych książkach prowadzonych w formie tradycyjnej (papierowej) chyba, że zaistnieją okoliczności uniemożliwiające czasowo prowadzenie elektronicznej książki ewidencji pobytu na polowaniu indywidualnym. Z dniem tym wprowadzamy elektroniczną książki ewidencji pobytu na polowaniu indywidualnym EKEP Polskiego Związku Łowieckiego.

Szanowne Koleżanki, Szanowni Koledzy.

W związku w wdrożeniem integracji Systemu dla kół łowieckich oraz Aplikacji ZIPOD – Zapraszamy myśliwych na  szkolenie w trybie on -line.

Przedstawimy zasady funkcjonowania rozbudowanego Systemu dla kół łowieckich.

Szkolenie zaplanowane jest w dniu 7 października ( piątek ) o godz. 10:00 oraz o 20: 30 za pomocą platformy Teams.

Zgłoszenia (adresy mailowe) proszę wysyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Proszę w zgłoszeniu umieścić dodatkowe informacje w postaci: przynależności do koła łowieckiego oraz okręgu PZŁ.

W dniu 17.09.2022 w Siemianowicach Śląskich odbył się II Finał Ligi Strzeleckiej PZŁ gdzie drużyna Zarządu Okręgowego w Bydgoszczy zajeła V miejsce w klasyfikacji OPEN z wynikiem 3367/4000 pkt. W składzie drużyny ZO w Bydgoszczy był członek naszego koła kol. Bartłomiej Chlebowski, który indywidualnie zajął III miejsce w klasyfikacji powszechnej.